Radi píšete a chceli by ste sa tým živiť? Výborný nápad!

Patríte medzi tých, ktorých veľmi baví práve písanie a chceli by ste sa tým aj živiť? Váhate však, pretože máte pocit, že vám chýbajú skúsenosti a zručnosti?  Nevadí, tie sa veľmi ľahko dajú nadobudnúť! Základ spočíva v tom mať prirodzenú schopnosť skladať slová do viet tak, aby zneli atraktívne a dobre sa čítali. Všetko ostatné sa dá natrénovať.

Písanie môže tvoriť veľmi rozmanitú škálu tvorby. Od vážnych kníh, cez erotické poviedky, reklamné texty až po tvorbu informačných materiáloch o výhodách pogumovania technických dielov. Záleží na vás, či sa zameriate a vyprofilujete na jednu činnosť alebo sa budete venovať viacerým, najdôležitejšie je však robiť to tak, aby vás to bavilo. Skutočne.

Už roky sa stotožňujem s jednou myšlienkou z poľského filmu Chlapi neplačú a to: „musisz sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie…co lubię w życiu robić a potem zacznij to robić.“ Myslím, že preklad síce nie je potrebný, ale pre každý prípad: hovorí sa tam o tom, že si v živote musíme odpovedať na jednu dôležitú otázku, a to je otázka, čo v živote robíme fakt radi a potom to máme začať robiť. Poviete si, že je to celkom známe klišé a s tým stopercentne súhlasím. Na druhej strane je to klišé, ktoré síce možno každý pozná, ale len veľmi málo z nás sa ním aj riadi a to je veľká škoda.

Veľa z nás totiž nevie prísť na to, čo by v živote rada robila a tak sa nechávame viesť systémom, s myšlienkou, že on to život predsa nejak zariadi a my sa prispôsobíme. O koľko radostnejšie by však bolo viesť svoj život vedomou cestou? Myslím, že všetkých ľudí baví niečo, čo je pre druhých užitočné, kľúčové však je, prísť na to, čo! Ak je to pre vás práve písanie, nedajte sa odradiť nedostatkom skúseností a hurá do toho!