Plavky na leto 2020

Chystáš sa na dovolenku a ešte nemáš plavky? Utekáme ti na pomoc! Poradíme ti, aké trendy budú v tejto sezóne dominovať na plážach a takisto komu budú najlepšie sedieť jednotlivé modely. Nechýbajú medzi nimi fantazijné potlače, jedinečné strihy, no takisto aj jednoduché, nadčasové klasiky.

Retro štýl nielen v každodenných outfitoch

Retro móda sa krásne ujala v každodenných a koktejlových outfitoch, ale ako môžeš vidieť, nielen tam! Rovnako sa stala aj inšpiráciou na návrhy plaviek! V 50. a 60. rokoch sa obrovskej popularite tešili jednodielne plavky, mimo iného aj preto, že na niektorých plážach bolo zakázané nosiť bikini. Plavky tohto typu mali najčastejšie tenké ramienka (klasické alebo viazané cez šíju). Takéto modely, vzhľadom na svoju univerzálnosť, sa vo veľkom štýle vrátili na dnešné pláže! (Rôznorodé plavky tohto druhu nájdeš na: https://www.bonprix.sk/kategoria/607/plavky/).

https://www.bonprix.sk/

V 60. rokoch sa začalo telo odkrývať čoraz smelšie,  čo malo za  následok väčší výskyt dvojdielnych plaviek v obchodoch. Boli to najčastejšie komplety skladajúce sa z podprsenky typu bandeau nohavičiek s vysokým pásom. Tieto charakteristické dvojdielne plavky sa po novom stali veľmi módnymi a budú absolútnym hitom tohto leta. Charakteristické prvky retro módy v kombinácií s podlhovastými pásikmi, bodkami alebo očarujúcimi volánikmi dodajú kúzlo a postarajú sa o to, že na pláži vystúpiš z davu! Treba tiež spomenúť, že plavky v takom strihu budú takisto vhodné pre ženy, ktoré chcú mierne ukryť nedokonalosti v okolí brucha a zadku.

Kvety a živé farby

Živé a výrazné farby, vtipné a fantazijné vzory a kvety sú dokonalou voľbou na pláž – veď je to predsa miesto, kde sa máš úplne zrelaxovať a pocítiť absolútnu slobodu. Plavky v neónových farbách dokonale zdôrazňujú opálenie, preto pokiaľ disponuješ tmavšou pleťou, bez váhania zvoľ túto cestu. Podobne ako v predošlej sezóne, tak aj v tomto roku budú veľmi populárne plavky s motívom veľkých zelených listov. Určite si spomenieš na odpočinok pod palmami, preto po nich smelo siahni, ak chceš vniesť do svojho outfitu trochu tropického nádychu.

https://www.bonprix.sk/

Nie vždy do páru

Kto povedal, že dvojdielne plavky musia byť jednotvárne? Nič nestojí v ceste kombinovaniu vrchu a spodku – smelo skúšaj a experimentuj! Veľmi dobre vyzerá kombinácia vzorovanej podprsenky a čistých nohavičiek alebo plavkových šortiek. Je to obzvlášť vhodné riešenie pre dámy  vyhľadávajúce plavky, ktoré sedia na postavu plus size. Šortky alebo tmavé a čisté nohavičky pevnejšieho tvaru ti umožnia diskrétne ukryť zadoček. Dámam, ktoré z rôznych dôvodov preferujú na pláži zakryť vrchnú časť tela, radíme zvoliť tankini alebo očarujúce plavkové šaty.

Tak ako každý rok, tak aj tento, sa na plážach budú miešať plavky živých farieb a vzorov s plavkami, ktoré sú považované za klasické a nadčasové.

Prezri si bonprix.sk a vyber si plavky vhodné na tvoju postavu.