Detská izba

Každý má iný štýl a každý si svoj byt alebo dom zariaďuje podľa svojich predstáv. Každá jedna miestnosť je špecifická a preto si vyžaduj aj odlišné zariadenie. Pre kuchyňu je napríklad typická kuchynská linka, často krát jedálenský stôl a samozrejme kuchynské spotrebiče. Spálňu zas charakterizuje väčšinou manželská posteľ, nočné stolíky a nejaké skrine na šatstvo. Pre obývačku je typická napríklad sedacia súprava, nejaké kreslo a väčšinou televízor. Svoje špecifické miesto má však aj detská izba a tá si vyžaduje špeciálne zariadenie, keďže je určená pre deti, ktoré majú často krát vysoké nároky.

Ešte predtým, ako sa pustíte do nákupu nábytku samotnej detskej izby, tak si premyslite, akú farbu stien zvolíte. Práve na farbe stien totiž veľa krát záleží. Pokiaľ bude v detskej izbe bývať chlapec, tak najvhodnejšia farba je určite modrá alebo aj zelená. Pokiaľ bude izbu obývať dievča, tak je vhodné zvoliť farby ako sú napríklad žltá, ružová alebo oranžová. Ak však budú v jednej izbe bývať aj chlapec aj dievča, tak je potrebné zvoliť neutrálne farby, ktoré budú vyhovovať obidvom stranám. Môže ísť o klasickú bielu, ale často sa používajú aj rôzne odtiene sivej. Každopádne tu ide o to, aby sa dieťa v izbe cítilo, čo najlepšie. Preto je niekedy najvhodnejšie spýtať sa priamo dieťaťa, akú farbu detskej izby by chcel.

Inou alternatívou však môžu byť aj tapety z rôznymi vzormi. Chlapci zvyčajne obľubujú vzory áut, filmových hrdinov a dievčatá zas majú radi princezné alebo kvety.

Ďalšou dôležitou súčasťou detskej izby je výber nábytku. Ten je prevažne drevený a pokiaľ chcete mať aj nábytok farebný, tak farba by sa určite mala odlišovať od farby stien. Tu platí pravidlo, že všetky kusy nábytku v detskej izbe by mali byť v jednom štýle, čo pôsobí veľmi moderne. V obchodoch je možné nájsť kolekcie detských izieb a podľa toho si tak vybrať.

Netreba však zabúdať ani na finálne detaily v podobe dekorácií, ktoré izbe dodávajú ten správny rozmer. Môže ísť o rôzne obrazy, rastliny či rodinné fotky.