Čas na vydaj

svadobna kyticaVäčšina žien túži po svadbe. Ich vysnívané podoby sa samozrejme líšia. Kým jedna môže túžiť po krásnej veľkej svadbe so všetkými ľudovými tradíciami, obradom v kostole a stovkami svadobných hosťov, inej sa zas viac pozdáva predstava intímnejšieho romantického obradu na krásnej pláži za prítomnosti dvoch najbližších ľudí, svedkov. Niekto zas sníva o úplne klasickej svadbe, ale je pre neho dôležité, že sa zíde celá rodina a spoločne oslávia šťastie zaľúbencov. Predstavy sa líšia, ale jedno je rovnaké – túžba po svadbe. Skôr či neskôr to na väčšinu žien príde. A keďže je to väčšinou pre ženy dôležitejšie ako pre mužov, väčšinou sa táto túžba objaví u žien skôr ako u ich drahých polovičiek.

Nie že by to bol až taký veľký problém, ale trošku problematické to byť môže, pretože na mužov závisí prvý krok k svadbe a to žiadosť o ruku. Ak sa to žene už dlhšie honí hlavou a jej milovaný muž sa stále nemá k skutku, nemusí byť od veci spomenúť pred ním, že je to pre ňu dôležité. Samozrejme bolo by asi určite kontraproduktívne vybehnúť na muža s výčitkami typu:  „ako je možné, že si ma ešte nepožiadal o ruku“, etc… mám na mysli skôr rozhovor v ktorom túto tému otvoríte a vyjadríte dôležitosť manželského zväzku. Určite to je citlivejšia téma, nie sú to bežné rozhovory o tom či je biokozmetika skutočne lepšia ako bežná kozmetika alebo či je designová firma ekoma dostatočne kvalitná alebo sa rozhliadnuť po nejakej inej. Je to vážne rozhodnutie, ktoré vám zmení život.

Niektoré ženy sa neboja vziať kormidlo udalostí do svojich rúk a svadbu navrhnú oni svojmu partnerovi. Nie je ich však veľa a väčšina zo žien túži potom, aby si pred nich ich milovaný kľakol s prsteňom a vyslovil tú kúzelnú vetu „vezmeš si ma za muža“?

Preto muži ak máte svoje vysnené polovičky, nemáte na čo čakať, oni sú väčšinou pripravené dávno pred vami.