Láska podľa Viky

Keď mala Viky 23 rokov stretla Tomáša. Milovala ho skoro od prvého momentu, skrátka veľká láska na prvý pohľad. Vysnený muž. Majú spolu nádherný vzťah, odvtedy až dodnes. Má veľké šťastie a mnohí jej tak fungujúci vzťah závidia… Vidia totiž len to ako dokonalo sa má práve teraz. Vidia len to, že sú spolu s Tomášom neskutočne šťastní, tešia sa z bábätka, chystajú výbavičku a kupujú detskú postieľku a športový kočík. Keby však poznala čím si Viky prešla, predtým ako spoznal Tomáša, nezávideli by. Som si sitá, že každý by jej to z hĺbky srdca prial, presne tak, ako jej to prajú jej dlhoročné kamarátky zo strednej školy.

Na strednej škole sa Viky bláznivo zamilovala do Petra, ktorý po nej pokukoval už dlhšiu dobu. Viac sa spoznali na brigáde – tepovanie sedačiek, ktorú mali vybavenú cez školu. Boli tam jediný z ročníka zblížilo ich to viac ako si boli schopní predstaviť.

Prvý rok prežili v ideálnej prekrásnej zamilovanosti a harmonickom vzťahu. Potom to však začalo. Peter sa s ňou rozišiel, o týždeň sa k nej zase vrátil a potom zase rozišiel a tak to šlo dookola niekoľko rokov. Teda konkrétne dva roky, prežila Viky v tejto nekonečnej eskapáde rozchodov a návratov. Peter bol vždy ten ktorý sa k Viky vrátil a tiež ten, ktorý od nej odchádzal. Viky Petra milovala príliš na to, aby povedala dosť. Boli to pre ňu síce roky plné utrpenia, a rozumovo vedela, že mala Petra už dávno poslať do hája, ale nedokázala to.

Keby toto vedeli všetci tí ľudia, ktorí Viky momentálne závidia ten nádherný dokonalý vzťah, rozmysleli by si to. Áno teraz má nádherný vzťah, ale len preto, že našla svoju sebahodnotu a teda poviem vám, nebolo to ľahké, najprv ju musela úplne stratiť a strata sebahodnoty bolí a to teda poriadne.